Hillsborough clinch title
They beat Loughgall Youth 5-0 and with other results going their way, it was enough to see them to the title. They are also in with the treble chance in the Cup semi-finals.
SATURDAY’S LEAGUE RESULTS
UNDER-12: TTBS 2, Greenisland 1; Hillsborough 0, TW Braga 4; Lisburn Dist 1, Ballymena 3; Lisburn Y 2, Carrick 0. CUP, quarter final: Windmill 2, Lurgan 0.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdUNDER-13: Ox Sunnyside 5, Portadown 1; Moira 0, Lisburn Y 6; Shankill 4, N. End 1; Hillsborough 5, Loughgall 0.
UNDER-14: Hillsborough 0, Annagh 2; Carrick 6, N. End 1; Lisburn Y 6, Willowbank 2; Shankill 0, Windmill 6; Ox Sunnyside 2, Ballymena 3.
UNDER-15: Apex 4, Donegal Celtic 2; Greenisland 1, Lisburn Dist 1; Lisburn Rgs 2, Hillsborough 1; Lisburn Y 2, Willowbank 1; Shankill 2, Lurgan 4; Ridgeway 3, Carrick 2; Ox Sunnyside 3, Banbridge 1.
UNDER-16: Dromara 2, Lisburn Dist 3; Hillsborough 0, Shankill 5; Bloomfield 3, Lurgan 2; Camlough 2, Lower Maze 2; Banbridge 2, Ox Sunnyside 5; Solway 2, Ridgeway 0; Willowbank 1, Greenisland 0.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdUNDER-17: Banbridge 4, Ridgeway 0; Hillsborough 2, Portadown 2; Solway 0, Newry 0; Ox Sunnyside 2, Lisburn Dist 3.
LEAGUE FIXTURES FOR TOMORROW
FULLERTON PARK: 9.30, Greenisland v Lisburn Y u12; 11.15, Donegal Celtic v Lisburn Dist u14.
WALLACE PARK: 9.30, Willowbank v TTBS u12, Annagh v Willowbank u14, Willowbank v Greenisland u15; 11.15, Camlough v Willowbank u16, Lower Maze v Dromara u16, Newry v Ridgeway u17.
BALLYMACOSS: 9.30, Hillsborough v Windmill u12, Greenisland v Windmill u14, Solway v Lisburn Dist u17; 11.15, Carrick v Hillsborough u14, Shankill v Lisburn Y u14, Carrick v Donegal Celtic u15.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdGLENMORE: 9.30, N. End v Carrick u13, Lurgan v Lisburn Y u13; 11.15, Carrick v Loughgall u12, Ridgeway v Newmill u15.
BARBOUR: 9.30, Lisburn Dist v Ox Sunnyside u13, Greenisland v Solway u16, Lurgan v Hillsborough u16; 11.15, Banbridge v Ridgeway u16, Bloomfield v Ox Sunnyside u16.
BALLYMENA: Ballymena v N. End u14.
MOIRA: 9.30, Loughgall v Ox Sunnyside u14; 11.15, Portadown v Ox Sunnyside u17.
RECREATION CENTRE: 9.00, 9-a-side u11; 9.30, Banbridge v Lisburn Rgs u15, Shankill v Ox Sunnyside u15; 11.15, Apex v Lisburn Y u15, Donegal Celtic v Hillsborough u17.
Fixtures for MONDAY, 6.30pm
GLENMORE: Windmill v TW Braga u12.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdBARBOUR: TTBS v Lisburn Y u12, Greenisland v Ballymena u12, Banbridge v Greenisland u16.
RECREATION CENTRE: Moira v Shankill u13, Donegal Celtic v Annagh u14.
WALLACE PARK: Loughgall v Carrick u14, Lisburn Y v Greenisland u14.
Fixtures for WEDNESDAY, 6.30pm
BARBOUR: Ballymena v Hillsborough u12, Shankill v Lisburn Dist u16, Bloomfield v Dromara u16.
GLENMORE: Ox Sunnyside v Lisburn Dist u14.
FULLERTON PARK: Greenisland v Apex u15.
Advertisement
Hide AdAdvertisement
Hide AdWALLACE PARK: Banbridge v Carrick u15Shankill v Willowbank u15.
BALLYMACOSS: Donegal Celtic v Lisburn Rgs u15, Ox Sunnyside v Newmill u15, Ridgeway v Lurgan u16.
RECREATION CENTRE: Lisburn Dist v Ridgeway u15, Lisburn Y v Lurgan u15, Camlough v Carrick u16.